Літературно-музичний вечір поетеси Марії Бойко:

Вийшов друком двотомник "ЛУГАНЩИНА", епіграфом до якого став вірш Марії Бойко.

УКРАЇНА - СВЯТА РОДИНА

В НПМ "Україна" відбувся І Всеукраїнський фестиваль мистецтв "УКРАЇНА - СВЯТА РОДИНА" ініційований благодійним фондом Івана Матієшина. Учасниками заходу стали Марійка Бойко і творчий естрадно-музичний центр "ВІКТОРІЯ" Полтавського Національного педагогічного університету ім. В.Короленка. Докладніше

27 квітня 2010 р. на засіданні журі щорічної премії імені Панаса Мирного, заснованої Полтавською обласною радою, поетесу Марію Бойко визнано переможницею у номінації «Література й літературознавство» за книгу «Моя Україна — це любов моя».

Вийшла КНИГА вибраних творів МАРІЇ БОЙКО

«МОЯ УКРАЇНА – ЦЕ ЛЮБОВ МОЯ!», 2008, видавництво АСМІ, 486 с.

КНИГА вибраних творів МАРІЇ БОЙКО

Марія Бойко, редактор суспільно-політичних програм Полтавської телевізійної «Студії «МІСТО» прийшла знайомитись з колективом видавництва АСМІ зовсім не маючи на меті щось у них видавати. АСМІ якраз серед тих, хто постійно підтримує освітню галузь в нашому регіоні. Разом з тим, видавництво має потужну поліграфічну базу, одну з кращих на Полтавщині. Тож саме вони були ідеальними героями для проекту «ВИДАТНІ ПОЛТАВЦІ». Поетична творчість Марії Бойко відзначена державною нагородою і вже понад 15 років рекомендована до вивчення на уроках за темою «Література рідного краю». З 1994 по 2006 рік світ побачили шість Марійчиних поетичних книжок. У 2007-му з’явився офіційний сайт в Інтернеті, і здавалося, що поточну потребу в тематичних поезіях вдалось задовольнити. Та директор видавництва Іван Момот поставив умовою згоди на інтерв’ю, що одразу після виходу фільму Марійка принесе до АСМІ рукопис нової збірки. З цього все й розпочалося, а докладніше про творчість Марії Бойко розповість її нова книга...

«МОЯ УКРАЇНА – ЦЕ ЛЮБОВ МОЯ!», 2008, видавництво АСМІ, 486 с.

Видана коштом видавництва АСМІ для вільної реалізації.
Керівник проекту, директор видавництва Іван Момот
Графічні тематичні ілюстрації та портрет для обкладинки створив художник Дмитро Трирог
Дизайн книги розробв Владислав Радченко
Літературне редагування здійснила Олена Штепа

КНИГУ МОЖНА ПРИДБАТИ:
Видавництво АСМІ, м.Полтава, вул.Міщенка, 2
Fax (80532) 56 55 29, e-mail: tovasmi@mail.ru
МОМОТ ІВАН МИХАЙЛОВИЧ
ПЕТРЕНКО ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

Володимир Пащенко

Кожна книга для автора – це і час певних підсумків, і велика відповідальність. Чи вдалося віднайти ту ледь помітну стежину до людських сердець? Адже кожна літера, кожен рядок звернені до когось, кожна емоція кимось спровокована й націлена на чиєсь абсолютно конкретне серце. Чи вдалося залишитися щирим у кожному рядку, в кожній поезії? Адже творення заради самого процесу завжди безплідне: вірші не народжуються з пустоти – холодні рими оживають тільки від ніжного дотику любові.

Так, талант поета не в римуванні, а в розумінні вчинків і почуттів інших людей, у вмінні пропустити через власне серце тисячі людських доль і відкрити читачам свою душу, впускаючи їх у найпотаємніші куточки (куди й самому іноді зась!), висловити невисловлене нами й подарувати надію, красу і любов. Не сподобатися, ні... Можливо, навіть поранити душу читача, та достукатися до неї, прийти надовго, почати діалог, повести стежинами світлих думок і добрих асоціацій.

Книга, яку ви зараз тримаєте в руках, – це теж свого роду підсумок у творчому житті молодої, але надзвичайно талановитої полтавської поетеси Марії Бойко. Майже щоденник, у якому правда і нічого, крім правди: „В моїх рядках – щоденна сповідь. Я намагалася бути щирою й відвертою в почуттях і їх втіленні.”

Здається, немає такої грані життя, якої б не торкнулося перо поетеси. У книзі „МОЯ УКРАЇНА – ЦЕ ЛЮБОВ МОЯ!” на чільному місці представлені твори соціальної й патріотичної тематики, у яких відображені і питання розбудови нашої держави, і пам’ятні дати нашої історії та сьогодення. Багато чудових поезій присвячено Полтаві – натхненному серцю рідної України. За словами авторки, „у Полтаві й про Полтаву писати надзвичайно легко. Тут душа сама прагне творити ніжні мелодії і вклонятися їй мудрим добірним словом.” Не залишився поза увагою поетеси й образ Марусі Чурай, чия дівоча постать упродовж усього життя була для неї „самим уособленням української народної пісні.” Та й сама Марія Бойко багато в чому схожа на легендарну піснетворку, і перш за все – безмежною любов’ю до України, до її історії й пісні, прагненням озвучити й оспівати добу, в якій довелося жити. Вона – наче Чураївна ХХІ століття.

Та все ж, на мою думку, начарівнішими і найщирішими є ліричні поезії, адже саме вони найкраще відображають душу авторки. Пориньте у поетичний світ Марії Бойко – і Вам буде легше НА ЖИТТЄВИХ ПЕРЕПРАВАХ, ПРОМІНЬ СОНЦЯ торкне СТРУНИ ДУШІ, зазвучать МЕЛОДІЇ СОПІЛКИ, захопить у свій вир РІЗДВЯНА ФЕЄРІЯ чи ВСЕВЛАДНА ЛЮБОВ і саме для Вас розцвіте КВІТКА ПАПОРОТІ... А одного ранку, прокинувшись, Ви зможете осягнути:

Сьогодні я, мов зернятко життя,
Проникну в таїну світобудови.
Проб’юся крізь тенета забуття
І зрозумію: все в світах – з любові!

Я глибоко переконаний: „МОЯ УКРАЇНА – ЦЕ ЛЮБОВ МОЯ!”– книга для тих, хто закоханий у красу українського слова й рідної землі, хто прагне зігріти серце й захистити душу від розчарувань.

Тож нехай щире й сповнене любові слово Марії Бойко не загубиться серед тисяч поетичних рядків і здійсниться головне прагнення талановитої полтавки – бути почутою.

Володимир Пащенко,
Ректор Полтавського державного педагогічного
університету імені В.Г.Короленка, професор,
дійсний член Академії педагогічних наук України,
голова Полтавського відділення
Українського Фонду культури

Дмитро Мухарський

Молодая, нежная, красивая женщина, с очень сильною мужскою волею, которая помогает ей преодолевать земное притяжение и парить в царстве детской радости восприятия жизни, в царстве любви ко всему, что волнует, в царстве поэзии и таланта. Эта мысль каждый раз приходит ко мне, когда я читаю поэтические шедевры Марии.

Мы познакомились с Машей, когда ей было 16. У нее еще не было поэтических жемчужин, но были прекрасные, огромные широко открытые на мир глаза...

С тех пор она успела много, очень много! Ее поэзия, ее книги, ее песни стали национальным достоянием Украины!

Ее любовь к любви –

Тільки любов змінить цей світ,
Тільки любов прагне в політ!

ее любовь к Украине:

Будуймо України храм,
Щоб від Полісся і до Криму,
На схід і захід від Дніпра,
Була щасливою країна!

и ее фантастическая любовь к Полтаве вызывает восхищение:

Я люблю свій майбутній день У вінку із надій і мрій,
Я люблю голоси пісень,
Що співають землі моїй...
Понад тисячу довгих літ,
Крізь руїни і забуття,
Ти чекала на свій політ,
О, Полтаво – моє життя!

Одно из стихотворений Марии, посвященное любимой Полтаве, начинается строкой: «Моя Полтаво, ти благословенна!» Прошу меня извинить, я перефразирую эту строку. Мария Бойко, будь благословенна!

Спасибо тебе за твой талант и за нашу дружбу.

С огромным уважением

Дмитрий Мухарский,
Народный артист Украины,
профессор